16 December 2012

Książkowo

Długo nie pisałam, ale niestety takie jest życie gimnazjalisty. W tygodniu wraca się późno i odrabia pracę domową na następny dzień, a w weekend robi się pracę domową na następny tydzień, uczy do klasówek i ma się krótką chwilę na odpoczynek. Jedyny moment, kiedy można czytać, to czas powrotu do domu. Mi on zajmuje ok. 40 minut, więc czytanie nie idzie zbyt szybko. Dziś opiszę kilka książek, które udało mi się w ostatnim czasie przeczytać. Są to książki, przeznaczone dla mojej grupy wiekowej, mimo to rzadko spotykane na blogu.
Isabel Allende "MIASTO BESTII"

Książka peruwiańskiej pisarki (ulubionej mojej mamy :) ) opowiadająca o piętnastoletnim Aleksandrze, który z powodu ciężkiej choroby matki zmuszony jest do wyjazdu do babci, Kate Cold, z którą  jedzie do Amazonii. Tam zorganizowana jest ekspedycja "International Geographic", mająca na celu odnalezienie tajemniczej Bestii, która terroryzuje mieszkańców okolicznych wiosek. Aleksander bierze w ekspedycji, gdzie spotyka 13-letnią Nadię, dziewczynkę, która rozumie język Indian i jest wyjątkowo inteligentna. Książka bardzo ciekawa, może nieco przypominać przygody Tomka Wilmowskiego z książek Alfreda Szklarskiego. Obecnie jestem w trakcie czytania II części trylogii, której pierwszą częścią jest właśnie "Miasto Bestii". Polecam.Agnieszka Stelmaszyk "ZAGADKA DIAMENTOWEJ DOLINY"

Cóż, muszę przyznać, że z tak wciągającą książką dla młodzieży nie spotkałam się od czasu skończenia "Tomka w Grobowcach Faraonów" i "Złota Gór Czarnych". Jest to, o ile się nie mylę V część serii "Kroniki Archeo". Choć zarówno nazwa serii jak i tytuł tej części nie brzmią zbyt zachęcająco, to jest to tylko i wyłącznie zmyłka. Książka jest naprawdę bardzo ciekawa, akcja jest wciągająca. Czyta się jednym tchem, choć do cienkich "Zagadka (...)" nie należy. Ten tom opowiada o tajemniczej, tytułowej Diamentowej Dolinie znajdującej się w Australii ( :-) ). Kiedyś, dawno, dawno temu, do Australii został zesłany chłopiec, niesłusznie oskarżony o kradzież wartościowego pierścienia. Chłopiec uciekł z koloni karnej, znając swojego oprawcę i tu ślad po nim się urywa. Po latach, prawdziwy złodziej pierścienia i jednocześnie oskarżyciel chłopca, przybywa do Australii w poszukiwaniu rzekomej doliny pełnej diamentów. Tam jednak prześladuje go duch młodego zesłańca. Oskarżyciel wraca do Wielkiej Brytanii. W XXI wieku niespodziewanie Australijczyk odnajduje okazały diament...


Okładki z lubimyczytac.pl

No comments:

Post a Comment

Dziękuję!