28 April 2013

Ekspedyszyn tu Litułania, Latiwia end Estonia

Jak łatwo zauważyć, zbliża się przepiękny okres zwany Majówką*. Uczniowie szkół wszelakich wolne mają od nauki, klasówek, kartkówek** i w wielu przypadkach sprytnie to wykorzystują, coby opuścić na moment Warsiawę czy swoje miasto/miasteczko/wieś i poznać nieco inny kawałek świata. I my w wieczór wtorkowy wsiadamy w autićko i jedziemy! Gdzież to się znowu wybieramy?

Tym razem naszym celem jest kraina kwasem chlebowym płynąca i nieco dalszy ląd, gdzie język równie dziwnym co w Finlandii. Innymi słowy - przez Litwę do Łotwy, z Łotwy do Estonii i z powrotem, bo czasu nienajwięcej - zaledwie 5 dni***.

W związku z tym, choć wydaje się to chyba oczywiste, następne posty pojawią się najwcześniej za tydzień.

Pozdrawiam i życzę miłej majówki wszystkim czytelnikom.

PS. Jedziecie gdzieś? Napiszcie w komentarzu!
_____________________________________
* Rzecz jasna nie zapominajmy o historycznym aspekcie tych dni wolnych-wywiesić flagę trzeba będzie przed wyjazdem i pamiętać, na pamiątkę jakiego wydarzenia jeden z tych dni wolnym jest, a co się działo przed laty niewielu w pierwszym z dni Majówki!
** A także tego, co nauczyciele nazywają kartkówką, tylko po to, żeby ominąć przepisy szkolne i zrobić dwie klasówki w ciągu jednego dnia/cztery w jednym tygodniu, a co w rzeczywistości testem jest.
*** Klasy 1 i 2 gimnazjum mają to szczęście, że gdyby umiejętnie poprzekładać co nieco, to miałyby 12 dni wolnych, a tak to w poniedziałek do szkoły, trzy dni egzaminów, w piątek do szkoły, weekend, w poniedziałek i wtorek do szkoły, potem majówka - w efekcie są trzy dni wolne i pięć dni wolnych. Pogratulować.

3 comments:

 1. Ja tobie także życzę miłej i produktywnie spędzonej majówki! Zrób wszystko co sobie założyłaś ;)

  Dziękuje za kolejną opinię na moim blogu i chcę Cię poinformować, że pojawił się kolejny post( mnóstwo pytań bez konkretnych odpowiedzi) - mam nadzieje, że po raz kolejny zaszczycisz mnie swoją obecnością.

  kindofeverdya.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Po przeczytaniu Twoich wywodów śmiem stwierdzić, iż mam do czynienia z niemałym pokładem talentu literackiego :) Naprawdę, piszesz rewelacyjnie i trzeba Ci to przyznać. Życzę Ci udanego wypadu i odpoczynku.
  Jeszcze tu kiedyś zajrzę.

  Nuttie

  ReplyDelete

Dziękuję!