28 April 2016

Ocala National Forest


Amerykański las.
American forest.

Las Ocala jest jednym z tych miejsc, które szczególnie chciałam odwiedzić na Florydzie i kolejnym, na które chciałabym mieć więcej czasu. Znalazłam go na tych zdjęciach, kiedy tworzyłam małą listę punktów do zobaczenia w Sunshine State i od razu się na niej znalazł.
Ocala forest is one of those places, which I especially wanted to visit in Florida and again one of those, for which I wish I had more time. I found it one these photos, when I was making a research for our trip to Sunshine State and immediately put it on the list.

Po śniadaniu (gofry w kształcie Myszki Miki z syropem klonowym i słaba herbata) wyjeżdżamy z Orlando i po krótkim czasie zauważamy pierwsze oznaki, że dojeżdżamy do lasu. Pierwszy przystanek robimy przy kilku niedużych drewnianych chatkach, otoczonych drzewami pokrytymi oplątwą. Jest cały czas chłodno i wietrznie, ale za to słonecznie. W końcu to "słoneczny stan", nawet jeśli w całym kraju śnieżyce. Pod butami skrzypią suche liście, igły i liście palm. Dalej jezioro, ciekawe, czy są w nim aligatory, pewnie są. 
After the breakfast (waffles in Mickey Mouse shape with maple syrup and a tea) we leave Orlando and soon we're close to the forest. We stop fot the first time near few huts, surrounded by trees with spanish moss. It's still quite cool and windy, but sunny. At least it's "Sunshine State", even if there are snowstorms in the whole country. Under our shoes there are crunching dry leaves, needles and palm leaves. Later we come to the lake, wondering if there are any alligators in it, probably yes. 

Jeszcze przez jakiś czas przez las, potem przerwa na herbatę w miasteczku Ocala, po czym jedziemy do Crystal River, gdzie jemy obiadokolację. Jednym wegetariańskim daniem jest góra nachosów z jalapeño i serem z sosami w oddzielnych miseczkach.
For some time we continue our trip through the forest, then we have a tea in Ocala town, later we go to Crystal River, where we eat dinner. Only wegetarian dish I can have here is a huge serving of nachos with cheese and jalapeño, with sauces in small bowls. 

No comments:

Post a Comment

Dziękuję!