22 March 2017

M

Na początku była książka. "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa. Później pojawił się pomysł, scenariusz i praca wymagana przy przenoszeniu słów na deski teatru.
In the beginning, there was a book. "Master and Margarita" by Mikhail Bulgakov. Later came the idea, the screenplay and the work, that had to be done to move words onto the stage. 

Byłam prawdopodobnie ostatnią osobą, która zaangażowała się w projekt - jako fotograf. Do moich zadań należało dokumentowanie przygotowań, fotografowanie w trakcie próby generalnej, zrobienie oficjalnych portretów i przygotowanie fotograficznej relacji z premiery. Nigdy wcześniej nie robiłam zdjęć w teatrze, więc przed pierwszą próbą na którą przyszłam, byłam raczej zestresowana. Szybko jednak poczułam, że jestem we właściwym miejscu, robiąc to, co powinnam. Zgaduję, że wpływ na to miało także to, że znałam wcześniej część obsady, a reszta była bardzo przyjazna i otwarta. Nie wspominając już o tym, że sama sztuka robiła wrażenie.
I was probably the last person to get involved in the project, as a photographer. My job was to document the preparation, take some photos during the dress rehearsal, make official portraits and document the premiere. I have never been taking photos in a theater, so before the very first rehearsal I attended I was quite stressed. But I quickly felt like I was just in the right place, doing what I should do. I guess that was also because I had known a large part of the crew before and the rest was very friendly and open. Not to mention, that the play itself was impressive.

O sztuce / About the play
reżyseria/director: Jakub Pruski
scenariusz/script: Jakub Pruski i Alicja Nowacka
muzyka/music: Maria Mencwel
scenografia/scenography: Marta Sitarz
charakteryzacja/characterization: Magdalena Szczuka
choreografia/choreography: Alicja Bajerska i Katarzyna Pachelska
obsada/actors: Adrianna Branecka (Sekretarz), Jan Cięciara (Jeszua, Behemot), Igor Fedorowicz (Marek), Kinga Gaworzewska (Doktor), Zofia Kowalczyk (Piłat), Robert Krakowski (Bezdomny, Asasello), Maria Mencwel (Sługa, Fiodorowna, Frieda), Katarzyna Pachelska (Małgorzata), Julia Piklikiewicz (Kaifasz, Korowiow), Jakub Pruski (Woland, Lewita), Jan Szornak (Mistrz), Piotr Zubek (Berlioz, Komendant, Mogarycz)
grafika/graphic design: Lucyna Szczykutowicz
zdjęcia/photography: Zuzanna Ganczewska

"M" miało swoją premierę 15. marca 2017 na deskach Teatru Ochoty w Warszawie.
"M" had it's premiere on March 15th, 2017 on the stage of Teatr Ochoty in Warsaw.No comments:

Post a Comment

Dziękuję!